Kleje poliuretanowe jedno i dwuskładnikowe

KLEJE POLIURETANOWE JEDNOSKŁADNIKOWE

KLEJE TYPU DEKO –DO ZASTOSOWAŃ DEKARSKICH
Grupa jednoskładnikowych, bezrozpuszczalnikowych klejów utwardzanych wilgocią, która występuje w powietrzu lub w klejonych materiałach. Znajdują zastosowanie w przyklejaniu  materiałów izolacyjnych  podczas ocieplania dachów. W temperaturze pokojowej i przy zachowaniu odpowiedniej wilgotności, wytrzymałość wstępna spoiny uzyskiwana jest po 24h. Zroszenie mgłą wodną skraca czas utwardzania do 8-12h.
Przykładowe zastosowanie:
Klejenie materiałów izolacyjnych, takich jak: styropian, XPS,wełna mineralna, pianka poliuretanowa PUR/PIR itp.
Klejenie do podłoży wykonanych z: betonu, gazobetonu,betonu komórkowego, papy bitumicznej z posypką mineralną,drewna i materiałów drewnopochodnych, blach powlekanych. Wykonywanie ociepleń nowobudowanych obiektów oraz w termorenowacji starych budynków.

DEKO-przeznaczony jest do klejenia styropianu EPS, pianki XPS, wełny mineralnej i szklanej, pianki PUR i PIR, tektury z blachą, papą, płytami betonowymi, drewnem i innymi materiałami.Szczególne zastosowanie znajduje w przyklejaniu materiałów izolacyjnych podczas ocieplania dachów.
Opakowania : 5 kg, 30 kg,60 kg, 225 kg, kontener 1000 kg

DEKO 10 -o podwyższonej lepkości w stosunku do DEKO i wydłużonym czasie otwarcia i utwardzenia,znajduje zastosowanie przy łączeniu wełny mineralnej i szklanej z takimi materiałami jak blacha stalowa, drewno, papa, płytami betonowymi
Opakowania : 5 kg, 30 kg, 225 kg

KLEJE TYPU DEKO PVC –DO WYPEŁNIEŃ DRZWIOWYCH
Grupa klejów jednoskładnikowych, występujących w różnych wariantach czasowych i lepkościowych, co pozwala wybrać najlepszy produkt do konkretnego zastosowania i warunków przetwórstwa. Kleje charakteryzują się bardzo elastyczną spoiną po utwardzeniu oraz łatwością rozprowadzania się na klejonych powierzchniach. Może być aplikowany metodą mechaniczną za pomocą pistoletu lub aplikatora walcowego, bądź przy użyciu urządzenia dozującego do nanoszenia kleju na liniach półautomatycznych lub automatycznych metodą ciągłą. Przykładowe zastosowanie: Klejenia materiałów izolacyjnych takich, jak: styropian, XPS, wełna mineralna,piana poliuretanowa itp. z różnego rodzaju okładzinami, np.: płytami PVC, blachą powlekaną, laminatami, drewnem,płytami drewnopochodnymi.
DEKO PVC – charakteryzuję się bardzo elastyczną spoiną po utwardzeniu dzięki czemu doskonale klei PVC ze styropianem EPS, pianką XPS, wełną mineralną, pianką PUR i PIR oraz wymienione materiały izolacyjne z blachą ocynkowaną, papą, płytami betonowymi, drewnem i innymi materiałami.
Opakowania : 5 kg, 30 kg, 225 kg

KLEJE TYPU DEKO D4 –DO DREWNA
Grupa jednoskładnikowych, bezrozpuszczalnikowych klejów utwardzanych wilgocią
występującą w powietrzu lub klejonych materiałach. Kleje o różnych wariantach czasowych i lepkościowych, co pozwala wybrać najlepszy produkt do konkretnego zastosowania i warunków przetwórstwa. Przykładowe zastosowanie: Klejenie drewna z drewnem Kleje materiałów izolacyjnych takich jak: styropian, XPS, wełna mineralna, piana poliuretanowa itp. z różnego rodzaju okładzinami, np.: blachą powlekaną i ocynkowaną, laminatami, drewnem,płytami drewnopochodnymi.

DEKO D 4 – o klasie wodoodporności D4, przeznaczony do klejenia drewna suchego oraz wilgotnego. Dostępny jest szeroki asortyment klejów D4różniącychsię czasami pracy oraz lepkością , dzięki czemu jest szeroko stosowany wszędzie tam gdzie spoina kleju jest narażona nabezpośrednie działanie czynników atmosferycznych.
Opakowania : 5 kg, 225 kg

KLEJE TYPU EKO S –DO NAWIERZCHNI SPORTOWYCH I REKREACYJNYCH

Grupa klejów jednoskładnikowych przeznaczona do klejenia granulatów gumowych. Kleje różnią się czasami reakcji oraz elastycznością spoiny. W tej grupie znajdują się zarówno kleje do zastosowań in situ (podbudowa mineralna ET, bezpieczne place zabaw), jak i do produkcji gotowych wyrobów z granulatów SBR i EPDM. Mogą być przetwarzane zarówno na zimno jak i na gorąco. Kleje charakteryzują się wyjątkową trwałością. Przykładowe zastosowanie: Zastosowanie w nawierzchniach: placów zabaw, boisk sportowych, stadionów lekkoatletycznych. Produkcja gotowych wyrobów z granulatu SBR lub EPDM

EKO 14przeznaczony do ręcznego klejenia płyt typu „Sandwich” – połączeństyropianu EPS, pianki XPS, wełny  mineralnej i pianki poliuretanowej sztywnej PUR i PIR z blachami stalowymi, aluminiowymi, laminatami poliestrowymi GFK, HPL, ABS,płytami betonowymi, drewnem,sklejkami i innymi materiałami.
Opakowania : 5 kg, 25 kg, 50 kg, 225 kg, kontener1000 kg

EKO 10 -o podwyższonej lepkości w stosunku do EKO 14.
Opakowania : 50kg i 225 kg

Główna różnica w klejach DEKO i EKO 14 polega na szybkości startu kleju. Do klejenia płyt na dachu zalecany jest DEKO (szybszy czas), do klejenia płyttypu „Sandwich” -EKO 14 (wolniejszy).

KLEJE TYPU DEKO ZN –BUDOWNICTWO I PRZEMYSŁ
Grupa jednoskładnikowych, bezrozpuszczalnikowych klejów utwardzanych wilgocią zawartą w powietrzu lub klejonych materiałach. Kleje o różnych wariantach czasowych i lepkościowych, co pozwala wybrać najlepszy produkt do konkretnego zastosowania i warunków przetwórstwa.
Przykładowe zastosowanie: Klejenie materiałów izolacyjnych takich, jak: styropian, XPS, wełna mineralna, piana poliuretanowa itp. z różnego rodzaju okładzinami, np.: blachą powlekaną i ocynkowaną, laminatami, drewnem, płytami drewnopochodnymi.

Szczegóły w Kartach Technicznych do pobrania poniżej.

KLEJE POLIURETANOWE DWUSKŁADNIKOWE

KLEJE TYPU DiPUR–DO ZASTOSOWAŃW BUDOWNICTWIE I PRZEMYSLE

Grupa klejów dwuskładnikowych, których uniwersalność parametrów pozwala na dobór właściwego kleju w zależności od warunków przetwórstwa i materiałów przeznaczonych do klejenia. Po utwardzeniu tworzy spoinę o dużej wytrzymałości mechanicznej. Przykładowe zastosowanie: Klejenie: styropianuEPS, styroduruXPS, pianki PUR/PIR, wełny mineralnej i szklanej, tektury, z: blachą, okładzinami z niektórych tworzyw sztucznych, papą, płytami betonowymi,drewnem, z innymi materiałami

DIPUR 502, DIPUR 512 i DIPUR 514 (stos. 100 : 25) to dwuskładnikowe kleje poliuretanowe przeznaczone do ręcznego klejenia płyt typu „Sandwich” -połączeń styropianu EPS, pianki XPS, wełny mineralnej i pianki poliuretanowej PUR i PIR z blachami stalowymi, aluminiowymi, laminatami poliestrowymi, HPL, ABS,płytami betonowymi, drewnem, sklejkami i innymi materiałami.
Opakowania : (składnik A+B) -(1 kg i 0,25 kg) , (4 kg i 1 kg) , (20 kg i 5 kg) , (250 kg i 62,50 kg), (kontener 1000 kg i beczka 225 kg)

DIPUR 500 (stos. 100 : 80) -to klejpoliuretanowy charakteryzujący się długim czasem otwartym i niską lepkością co ułatwia rozprowadzanie go na dużych powierzchniach. Klej przeznaczony jest doklejenia płyt typu „Sandwich” -połączeń styropianu EPS, pianki XPS, wełny mineralnej i pianki poliuretanowej PUR i PIR z blachami stalowymi, aluminiowymi, laminatami poliestrowymi, HPL, ABS,płytami betonowymi, drewnem, sklejkami i innymi materiałami.

Opakowania : (składnik A+B) –(50 kg i 40 kg), (220 kg i 220 kg)

DIPUR 522 (stos. 100 : 20) -klej w postaci gęstej, zalecany przy klejeniu wszelkich materiałów izolacyjnych w pozycji pionowej.
Opakowania : (składnik A+B) –(5 kgi 1 kg), (25 kg i 5 kg), (250 kg i 50 kg)

DIPUR 30, DIPUR 31 (stos. 100 : 160) są to dwuskładnikowe poliuretanowe specjalistyczne, szybkowiążące kleje do produkcji płyt typu „Sandwich” połączeń styropianu EPS, pianki XPS, wełny mineralnej i pianki poliuretanowej PUR i PIR z blachami stalowymi, aluminiowymi, laminatami poliestrowymi, HPL, ABS, drewnem, sklejkami i innymi materiałami.
Kleje te są stosowane na liniach automatycznych do ciągłej produkcji płyt warstwowych

DIPUR PARKIET (stos. 100 : 20) -przeznaczony do wszystkich rodzajów parkietów w tym do bukowych,
klonowych oraz z drewna egzotycznego.Nie spienia się, nie powoduje odkształceń drewna. Długi czas otwarty umożliwia klejenie elementów o dowolnej wielkości. Spoina elastyczna. Nadaje się do klejenia parkietu na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym.
Opakowania : (składnik A+B) –(1 kg i 0,2 kg), (5 kgi 1 kg), (10 kg i 2 kg), (25 kg i 5 kg)

Główna różnica w klejach opiera się na różnicy w: lepkości kleju, która waha się od ok. 4000 do 30000 mPas jego gęstości, czasu otwarcia i utwardzania kleju.
Szczegóły w Kartach Technicznych do pobrania poniżej.

PIANKI MONTAŻOWE PUR

Jedno komponentowa pianka montażowa znajduje zastosowanie w mocowaniu futryn drzwiowych i ram okiennych. Jest idealna do uszczelniania złączy dachowych, ściennych i stropowych. Nadaje się do montażu rolet, uszczelniania i wygłuszania ścian działowych, izolacji dachów i stropodachów. Można ją także stosować jako izolacje elementów instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania oraz do wypełniania przepustów kablowych i rurowych.W ślad za rosnącymi potrzebami rynku firma IZOMAT oferuje swoim Klientom różne rodzaje pianek montażowych: PUROTAN który jest pianką o parametrach odpowiadających wymaganiom stawianym piankom montażowym, pianka PROFI adresowana jako wyrób finalny dla profesjonalistów i ekip montażowych, pianka PUREX B2 o klasie palności B2 według normy DIN 4102 oraz pianka PUREX przeznaczona do stosowania w niskich temperaturach charakteryzująca się dodatkowo zwiększoną wydajnością.

Całoroczna pianka montażowa PUROTAN

Pianka montażowa PUROTAN jest jedno komponentowym systememv poliuretanowym, który ulega utwardzeniu pod wpływem wilgoci z powietrza lub podłoża, na którym został naniesiony. Pianka montażowa jest przeznaczona do uszczelniania elementów budowlanych, ościeżnic okieni drzwi, wypełniania szczelin, uzupełniania uszkodzonej izolacji termicznej, izolowania płaszczyzn i rur.

Całoroczna pianka montażowa PROFI

Pianka montażowa PROFI jest jedno komponentowym systemem poliuretanowym, który ulega utwardzeniu pod wpływem wilgoci z powietrza lub podłoża, na którym został naniesiony.Pianka montażowa jest przeznaczona do uszczelniania elementów budowlanych, ościeżnic okien i drzwi, wypełniania szczelin, uzupełniania uszkodzonej izolacji termicznej, izolowania płaszczyzn i rur

Całoroczna pianka montażowa PUREX B2

Pianka montażowa PUREX B2 jest jedno komponentowym systemem poliuretanowym, który ulega utwardzeniu pod wpływem wilgoci z powietrza lub podłoża, na którym został naniesiony.
Pianka montażowa jest przeznaczona do uszczelniania elementów budowlanych, ościeżnic okien i drzwi, wypełniania szczelin, uzupełniania uszkodzonej izolacji termicznej, izolowania płaszczyzn i rur.

PUREX 60L CAŁOROCZNA – APLIKATOR PISTOLETOWY

Jedno komponentowa poliuretanowa pianka przeznaczona jest do uszczelniania elementów budowlanych, ościeżnic okiennych i drzwi, wypełniania szczelin, uzupełniania uszkodzonej izolacji termicznej, izolowania przepustów rur itp. Utwardza się pod wpływem wilgoci z powietrza lub podłoża, na które została naniesiona. Jest to pianka o podwyższonej do 60L wydajności.

MASY USZCZELNIAJĄCO-KLEJĄCE

FLEXPUR 50 MASA USZCZELNIAJĄCO-KLEJĄCA

Jednoskładnikowa elastyczna masa uszczelniająco-klejąca na bazie poliuretanu.

 

FLEXPUR 50 twardnieje pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu i w klejonych materiałach. Jest trwale elastyczny dzięki czemu jest stosowany do klejenia i uszczelniania elementów konstrukcyjnych, w celu absorpcji drgań i wibracji oraz w celu niwelacji naprężeń wnikających z różnej rozszerzalności termicznej klejonych elementów. Nie zawiera składników mogących negatywnie oddziaływać na klejone materiały. Wykazuje doskonałą przyczepność do większości materiałów stosowanych w budownictwie oraz przemyśle. Odporny na działanie wibracji oraz wody. Pochłania drgania i może przenosić duże obciążenia dynamiczne. Daje się malować po utwardzeniu.

Przeznaczenie

  • uszczelniania połączeń zgrzewanych i skręcanych
  • uszczelniania w przemyśle stoczniowym i szkutnictwie
  • klejenie i uszczelnianie powierzchni o dużej ruchomości z betonu, kamienia, drewna itp.
  • jako klej do plastykowych paneli fasadowych i płyt dekoracyjnych
  • klejenie i uszczelnianie elementów karoserii poszyć autobusów i kontenerów

Masa dwu komponentowa PURLIT

Klejenie pękniętych konstrukcji murowych, betonowych, szybkie osadzanie kotew i śrub.

Poliuretanowy klej montażowyPUR-FIX

Przeznaczony jest do prac wykończeniowych w budownictwie, służy do łączenia takich materiałów jak drewno, beton, ceramika, kamień naturalny, płytki ceramiczne, elementy stalowe, poliestrowe.
Zaleca się wykorzystanie kleju PUR-FIX do klejenia styropianu, wełny mineralnej i szklanej, pianek PUR, z blachą, papą, płytami gipsowymi, wiórowymi, pilśniowymi i innymi materiałami. Klej poliuretanowy bezrozpuszczalnikowy utwardza się wilgocią z powietrza, a po związaniu tworzy elastyczną spoinę, odporną na temperaturę do -20°C. Ma doskonałe właściwości wypełniające, przez co nadaje się do łączenia nierównych podłoży

STYRPUR   KLEJ DO STYROPIANU

Klej poliuretanowy do styropianu przeznaczony jest do mocowania płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków, montażu parapetów, uzupełnianiu szczelin w izolacji termicznej. Wykazuje doskonałą przyczepność do materiałów takich jak: beton, tynki, cegła, drewno, metal, polistyren ekspandowany EPS (Styropian},polistyren ekstrudowany XPS (Styrodur), poliuretan PUR/PIR, Aerogel.
Podłoże oczyścić z zanieczyszczeń, kurzu, brudu, tłuszczu, oleju, resztek farb, innych zanieczyszczeń. Należy sprawdzić przyczepność istniejących tynków i powłok malarskich. Tynki i powłoki malarskie o złej przyczepności należy usunąć. Przed przystąpieniem do klejenia płyt styropianowych należy zamontować listwy startowe.
Przed użyciem pojemnik z klejem energicznie wstrząsnąć około 30 razy w celu dokładnego wymieszania składników. Po przykręceniu pojemnika z klejem do pistoletu nakładamy warkocz o średnicy około 3 cm na płyty styropianowe po obwodzie z zachowaniem odstępów od jej krawędzi około 2 cm i jednym pasem wzdłuż środka płyty. Bezpośrednio po nałożeniu kleju należy przyłożyć płytę do ściany dociskając niewielką siłą i przy pomocy łaty montażowej dokonać korekty ustawienia płyty. W przypadku prac prowadzonych w niekorzystnych warunkach takich jak silny wiatr lub opady deszczu należy bezwzględnie stosować osłony na rusztowaniach oraz stosować podpory przy narożnikach do momentu związania kleju. Po upływie około 2 godzin gdy klej stwardnieje płyty są gotowe do dalszej obróbki oraz mocowania dodatkowymi łącznikami mechanicznymi.
Wydajność do 8 m2

PURSAN AE 500 CZYŚCIK

Uniwersalny środek czyszczący w aerozolu do czyszczenia nieutwardzonej pianki i klejów poliuretanowych. Czyścik służy do oczyszczania pistoletów wykorzystywanych do aplikacji pianki montażowej oraz usuwanie świeżych niezaschniętych zabrudzeń z pianki i nieutwardzonego kleju poliuretanowego z podłoża, narzędzi i rąk.


Firma IZOMAT zapewnia doradztwo i pomoc technologiczną swoim klientom. Istnieje możliwość korygowania parametrów naszych wyrobów w celu dostosowania do indywidualnej technologii klejenia u użytkownika.

MATERIAŁY I INFORMACJE DOSTĘPNE W FORMIE PDF
do pobrania poniżej:

18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
stat4u